Jak to funguje?


Práce s dřevěnou cihlou se dá rozdělit na 3 fáze. Nejdříve se postaví dřevěná konstrukce. Ta se pak následně zpevní spojovacími tyčemi a nakonec se zakryje dřevěnými víky.

 


Postav to

Skládej si své výtvory z dřevěných cihel podobně jako zedník staví zeď z cihel opravdových. Polož první řadu dřevěných cihel hezky vedle sebe na rovnou podlahu, do otvorů vlož spojovací kolíky, na které pak nasadíš další řadu cihel a to tak, aby spoje sousedních cihel spodní a horní řady nebyly nad sebou, ale byly na přeskáčku. Výsledná konstrukce pak drží pohromadě díky spoji na kolíky a gravitační silou. V případě, že chceš konstrukci přenášet, posouvat obracet, příjde ke slovu spojovací tyč, kterou celý výtvor zpevníš. To už, ale bude potřeba křížový šroubovák a imbus.


Zpevni to

Prostrč spojovací tyč skrz otvory přes celou konstrukci a na obou koncích tyče přitáhni šrouby a je hotovo .Spojovací tyče se zpravidla umísťují v rozích konstrukce.  Nemusíš využívat všech otvorů  v dřevěných cihlách. Toto platí jak pro kolíky, tak pro spojovací tyče. Vše se odvíjí od nároku na pevnost celé konstrukce. Kde jsou otvory pro kolíky a kde pro spojovací tyč? Krajní otvory dřevěné cihly jsou pro kolíky, pak je otvor pro závitovou tyč, pak zase kolík, tyč, kolík, tyč….. a tak to je pořád dokola na přeskáčku po celé hraně dřevěné cihly.

.


Zakryj to

Pokud je Tvé dílo hotovo a nechceš, aby byly vidět otvory pro kolíky na horních cihlách, můžeš použít jednostranně vrtané cihly. Pokud chceš konstrukci zakrýt,a to tak, aby nebylo vidět, že jsou cihly duté,  použij dřevěné víka na uzavření horní části Tvé konstrukce.