Co je dřevěná cihla?


Dřevěná cihla je základním modulem jednoduchého, rozebíratelného stavebnicového systému, pro tvorbu reálného nábytku, ale i jiných dřevěných konstrukcí. Dřevěná cihla je vyrobena z masívní smrkové spárovky o tloušťce 12 mm. Cihla je dutá čili i velice lehká. Vlákna dřeva jsou orientovaná podélně na všech čtyřech stranách cihly. Soudržnosti cihel ve výsledné sestavě je dosaženo rozebíratelným, kolíkovým spojem a proto lze stavět konstrukce různých tvarů a velikostí bez použití nářadí. Kolíky se do děr vkládají ručně. Dle potřeby jsou otvory pro kolíky vrtány jednostranně nebo oboustranně. Pro zakrytí vytvořené konstrukce dodáváme víka tloušťky 20 mm, která se rovněž uchycují kolíkovým spojem. Dřevěná cihla je dodávána v délkách 128, 256, 384, 512, 640 a 768 mm.  Hloubka a výška se nemění a činí 128 mm. Nátěr je řešen bezbarvým lakem. Dřevěná cihla se dodává i bez nátěru.  Pro spoj jsou dodávány speciální bukové kolíky s konci do špičky pro jednodušší realizaci spojení. Výslednou konstrukci lze dodatečně propojit spojovacími tyčemi, díky čemu drží všechny vrstvy dřevěné konstrukce pevně pohromadě.

Section 1


Proč dřevěná cihla vystupuje z řady?


  • Dřevěná cihla je jediný systém, na trhu, ze kterého „přeskládáš“ jeden nábytek na jiný a to opakovaně a bez poškození konstrukčních dílů. Takto lze dosáhnout znatelné úspory a to zejména v případě, kdy určitý nábytek potřebuješ jen na pár měsíců či let. Jako příklad může posloužit dětský domeček, do kterého zainvestoval mladý pár pro své děti. Domeček se pak přeskládá na rostoucí stůl a rostoucí sedací kostky, a to již bez další investice. Pak bude potřeba poskládat dřevěnou příčku, která nám rozdělí pokojíček a zajistí dětem soukromí. No a když se budou děti stěhovat do vlastního, dřevěná cihla se použije na konferák se zásuvnými kostkami nebo hifi stolek. Žádné další investice, žádný nepotřebný nábytek na půdu.
  • Díky dutým dřevěným cihlám působí nábytek robustně, ale v porovnání s klasickým masivním nábytkem je o poznání lehčí.
  • Nábytek z dřevěné cihly je unikát. Dřevěný design se Ti nikdy neokouká.  Poškozené díly lze snadno opravit, vyměnit, pootočit, doobjednat.
  • Nábytek si navrhneš i postavíš sám(a). Čistá práce...žádný prach, piliny, nářadí.

Section 2


Pro koho je dřevěná cihla?

S dřevěnou cihlou se pracuje podobně jako se stavebnicí Lego. Co si člověk navrhne a postaví z Lega, to může i z dřevěné cihly. Dřevěná cihla je pro lidi, kteří nemusí být vybavení zručností řemeslníka a nemusí umět číst technické výkresy. Jako návod jim stačí jejich myšlenka či obrázek. Může být řešením pro designéry, bytové architekty a pro lidi, kteří si chtějí vlastnoručně realizovat své projekty. Cihla je primárně navržena pro nábytek a to tak, aby byla pohledová ze všech čtyř stran, což je nákladnější na výrobu, ale výsledný design poskládané konstrukce pak stojí za to. Ačkoliv práce s dřevěnou cihlou vypadá jednoduše, chvíli trvá než si člověk "zažije", jak se se systémem pracuje. Je potřeba si vyzkoušet postavit jednodušší konstrukce jako například kostky. Tímto si člověk uvědomí možnosti tohoto systému pro realizaci svých projektů. Určitě doporučujeme přečíst si návod a případně nás i kontaktovat s dotazy, které rádi odpovíme.